Sklepy internetowe – jak zyskać i utrzymać klienta?

Własna działalność gospodarcza to marzenie wielu osób. Odkąd popularnością zaczęły cieszyć się sklepy internetowe coraz więcej ludzi zastanawia się nad założeniem własnego. W jaki sposób pozyskać i utrzymać przy sobie klientów? To zadanie wcale nie jest łatwe!

Przede wszystkim istotny jest produkt. W Internecie kupić można dosłownie wszystko. Są sklepy internetowe z bielizną, są z kosmetykami, są z zabawkami… – co kto sobie wymarzy. Dobrym pomysłem jest wyspecjalizowanie się w konkretnym produkcie skierowanym do bardzo sprecyzowanego grona odbiorców.

Gdy już uda się zdobyć klienta, trzeba postarać się o to, aby został na dłużej. Z pewnością największą popularnością cieszą się te sklepy internetowe, w których zamówienia są realizowane szybko i sprawnie. Warto postawić także na indywidualne podejście do klienta, którego często brakuje w sklepach stacjonarnych.

Kategorycznym błędem są nieaktualne dane na stronie sklepu. Klient, który kupi towar i go nie otrzyma w terminie, raczej nie zechce wrócić. Co ważne, klienci doceniają także płynny kontakt z obsługą klienta. Warto także zachęcać potencjalnych klientów darmową dostawą, dodatkowymi rabatami bądź programami lojalnościowymi – klienci to lubią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *